Nyhetstips

Vill du tipsa om något? Vänd dig hit.

Prenumerera

Se alla våra erbjudanden här.

Kundtjänst

Adressändring? Utebliven tidning?
Anmäl här!

Kontakt
Se telefonnummer, öppettider med mera här.

Post
Dagens ETC AB
Box 4403
102 68 Stockholm

Annons

 

Jim Berg
Marknadschef
0705-95 27 87
jim.berg@etc.se

 

Dagens ETC

Kontakt
Telefon 08-410 357 00 (växel)
Hjälp: kundtjanst@etc.se
Ris & ros: lasarmejl@etc.se
Göteborg: goteborg@etc.se

Tipsa oss!
Telefon 08-410 357 00
tipsa@etc.se

Debatt (Dagens ETC – övriga tidningar via respektive redaktör)
debatt@etc.se
Texten ska vara max 3500 tecken lång, inklusive blanksteg.
Mer info om hur du skriver en bra debattartikel hittar du här.

Frilans
Skicka artikelförslag till respektive redaktör. Utbetalt arvode inkluderar publicering/lagring på webb och i eventuella editioner.

Fakturor från frilansar
Märk med namn på vår kontakt, ställ på 30 dagar och skicka till ekonomi@etc.se.
Vårt organisationsnummer är 559042-9352.

Jobba hos oss?
ETC-företagens platsannonser finns här när vi har några aktuella.
Vi tar även emot spontanansökningar på jobb@etc.se. Skicka med ditt CV och ett kort personligt brev om dig själv och varför du tror att du skulle passa på ETC.

Redaktion, Dagens ETC

Johan Ehrenberg
Grundare, ägare
johan@etc.se

Andreas Gustavsson
Chefredaktör, ansvarig utgivare
0708-48 5715
andreas.gustavsson@etc.se

Anna-Maria Carnhede
Nyhetschef, kulturredaktör
0733-866 775
anna-maria.carnhede@etc.se

Hanna Thåström
Nyhetschef
hanna.thastrom@etc.se

Ulrika Lindahl
Debattredaktör
070-395 01 94
ulrika.lindahl@etc.se

Signe Lidén
Redaktionschef, personalchef
070-680 8360
signe.liden@etc.se

Gunnar Wesslén
Redaktionsledning
gunnar.wesslen@etc.se

Emanuel Videla
Webbredaktör
emanuel.videla@etc.se
076-671 29 56

Sam Linderoth
Webbredaktör
0708-485 710
sam.linderoth@etc.se

Jens Ergon
Miljö- & klimatredaktör
076-671 2551
jens.ergon@etc.se

Andrea Wesslén
Reporter (Stockholm)
070-840 4815
andrea.wesslen@etc.se

Gustav Gelin
Reporter (Stockholm)
070-848 61 58
gustav.gelin@etc.se

Jenny Lindström
Reporter (Stockholm)
076-671 3022
jenny.lindstrom@etc.se

Jörgen Lund
Reporter (Stockholm)
076-671 2977
jorgen.lund@etc.se

Karin Annebäck
Reporter (Göteborg)
070-556 6013
karin.anneback@etc.se

Karin Holmberg
Miljöreporter (Stockholm)
0706-03 5719
karin.holmberg@etc.se

Kent Werne
Grävreporter (Stockholm)
kent.werne@etc.se

Stina Berglund
Reporter (Göteborg)
076-671 2958
stina.berglund@etc.se

Henrik Johansson
Redigeringschef
henrik.johansson@etc.se

Karl Skagerberg
Redigerare
karl.skagerberg@etc.se

Daniel Andreasson
Redigerare
daniel.andreasson@etc.se

Jakob Jörlås
Redigerare
jakob.jorlas@etc.se

Olof Rydén
Redigerare
olof.ryden@etc.se

Sandra Berg
Redigerare
sandra.berg@etc.se

Post

Dagens ETC
Box 4403
102 68 Stockholm

 

ETC Göteborg

>> Gå till sajten

goteborg@etc.se

Heurlins plats 1
413 01 Göteborg
goteborg@etc.se

Nyhetstips: 0723-243259

Christian Egefur
Redaktör
christian.egefur@etc.se
0723-243259

Hanna Strömbom
Redaktör
hanna.strombom@etc.se
076-671 2903

Julia Sandstén Vikberg
Reporter
070-383 7408
julia.sandsten.vikberg@etc.se

 

Nyhetsmagasinet ETC

Rebecka Bohlin
Chefredaktör
070-435 6167
rebecka.bohlin@etc.se

Mattias Göthberg
Redaktör
mattias.gothberg@etc.se